Prisimindama birželio 15 dieną vykusią konferenciją, skirtą ne tik paminėti akromegalijos dieną, bet ir bendruomenei svarbius klausimus, Asociacijos pirmininkė džiaugiasi užgimusia gražia tradicija: „Jau antri metai, kaip minime Akromegalijos dieną, rengdami konferenciją vasaros metu – birželio 15 d. Šventę šiais metais organizavome Kauno Lietuvos kariuomenės įgulos karininkų ramovės patalpose su ekskursija po šią istorinę vietą.“, – pasakoja asociacijos pirmininkė.
Renginio programoje buvo numatyta aptarti pasaulines naujienas, kurias D. Puchova-Ledniovė parsivežė iš Liono (Prancūzija), kur vyko WAPO (Hiipofizės ligomis sergančiųjų organizacijų aliansas) metinio kongreso.
Gydytojas emdokrinologas Robertas Knispelis pristatė Akromegaliją, supažindino giliau kas tsi per liga, jos ankstyvo atpažinimo svarbą, gydymo metodus ir kt.
Susirinkusiųjų taip pat laukė motyvatoriaus Viktor Topol kalba. Buvo pristatytas išgyvenimo teatro projektas. Aptarta ateinačių metų veikla.
„Konferencijos metu priėmėme vienbalsiai WAPO deklaraciją, sprendėme klausimus dėl ateities veiklos ir renginių, kurie padėtų stiprinti organizaciją. Gimė keletas išties puikių idėjų”, – komandinio darbo pasiekimais džiaugiasi D. Puchova-Ledniovė.
Primename: Nors tarptautinė akromegalijos diena pasaulyje jau kurį laiką yra minima lapkričio 1–ąją, lietuviams ši diena pirmiausia yra svarbi kaip Visų šventųjų diena, todėl asociacijos „Aušvis“ iniciatyva apsispręsta pirmą kartą Akromegalijos dieną Lietuvoje paminėti birželio 15–tąją. Jau netrukus Kaune susitiks sergantys hipofizės ligomis ir šią ligą nugalėję, jų šeimų nariai, palaikymo grupės, savanoriai ir rėmėjai.
Akromegalija ir hipofizės ligomis sergančiųjų draugijos „Aušvis“ pirmininkė Danutė Puchova-Ledniovė pabrėžia, kad šią dieną svarbu minėti kartu, nes akromegalija sergantiems asmenims svarbūs ne tik vaistai ir gydymo technologijos. „Visų pirma, jiems būtinas aplinkinių supratimas ir palaikymas, nes liga paliečia tai, kas žmogui labai svarbu, – jo kūną. Artimųjų ir likimo brolių bendravimas, atjauta ir šiluma gali padėti jiems pasipriešinti ligai“, – sako moteris.