Apie sergantiesiems teikiamą pagalbą – kasmetiniame POLA renginyje

„Juo stipresnis Jūsų altruizmas visų gyvų būtybių atžvilgiu, juo esate drąsesnis. O turėdami daug drąsos, jūs nesuklupsite prieš negandas ir neprarasite vilties. Taigi užuojauta taip pat yra ir vidinės stiprybės šaltinis. Vidinė stiprybė padeda išsiugdyti tvirtą ryžtą, o tvirtu ryžtu galima įveikti bet kokias kliūtis“. Tai Dalai Lamos XIV žodžiai, puikiai nusakantys nuotraukose matomų asmenų – POLA komandos narių, vilties ir šviesos nešėjų asmenybes.

Jie – septynios dešimtys asmenų – onkologinius pacientus ir jų artimuosius vienijančių draugijų vadovai ar atstovai iš Marijampolės, Jurbarko, Elektrėnų, Lazdijų, Kauno, Šiaulių , Šilutės, Ukmergės, Utenos, Vilkaviškio, taip pat POLA kortelės ambasadoriai iš Alytaus, Jurbarko, Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Tarp jų ir  asociacijos AUŠVIS atstovės – Sigrida Kavaliauskaitė, Virginija Žilinskienė, Marytė Kavaliauskienė, Milena Puchova.

POLA vadovai ir darbuotojai paskutinį rugpjūčio savaitgalį  rinkosi Lazdijų rajone į jau tradiciją tapusį metinį POLA komandos suvažiavimą. Suvažiavimas kaip niekad buvo turtingas žinių įgijimo, įgūdžių lavinimo, patirčių perėmimo galimybėmis, bei turiningas ir išskirtinis savo kultūrine – pramogine programa.

 

Prasidėjęs ketvirtadienį nuotoliniu seminaru apie asmens duomenų apsaugos ypatumus, POLA kortelių išdavimo ypatybes, tęsėsi šeštadienį bendradarbystės dirbtuvėse sprendžiant iššūkius, susijusius su paciento pacientui teikiama (ar potencialiai galima suteikti) pagalba, gilinantis į akistatos su mirtimi klausimą, bendravimo su paliatyviais onkologiniais pacientais ypatumus, dailės terapijos galimybes. Sekmadienis vėl skatino susikaupti gilinantis į tai, kokias paslaugas gali gauti onkologiniai pacientai regionuose, kaip reikėtų atsakyti į pacientams aktualius klausimus dėl tyrimų, siuntimų, vakcinų, kitų aktualių sveiktos priežiūros aktualijų.


Asociacija narystę POLA gretose pradėjo 2017 m.

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *