Didžiausia klaida – per vėlai kreiptis į medikus

Mūsų asociacijos narys Linas, Išgyvenęs sunkų ir varginantį gyvenimo etapą, dabar džiaugiasi galėdamas dalintis savo patirtimi su kitais ligoniais.

Profesionaliai futbolą žaidusį vartininką ėmė varginti galvos skausmai. „Po vienos treniruotės pradėjau jausti stiprų skausmą ir tvinkčiojimą galvoje. Žaidimas galva yra vienas iš futbolo elementų, tad pagalvojau, kad galbūt dėl per kieto kamuolio patyriau laikiną traumą. Su niekuo panašaus iki tol nebuvau susidūręs, todėl pamaniau, kad paskaudės ir praeis“, – pasakojo vyras. Tačiau, pasak Lino, pasikartojantys galvos skausmai tęsėsi ir toliau.

Jam net nekilo mintis, kad tai gali būti rimta liga. Nesikreipdamas į gydytojus jis pragyveno maždaug 2 metus, tikėdamasis, kad  pagerės, bet skausmai ne tik, kad nemažėjo, tačiau pradėjo stiprėti. Vieną dieną neapsikentęs stipraus skausmo vyras ryžosi apsilankyti pas medikus.

Kaip jis pats sako, didžiausia jo klaida buvo per vėlai kreiptis į medikus. Išgyvenęs sunkų ir varginantį gyvenimo etapą, dabar Linas džiaugiasi galėdamas dalintis savo patirtimi su kitais ligoniais. „Gyvenimas eina savo eiga. Tokia liga sergantis žmogus gali gyventi pilnavertišką gyvenimą. Reikia susigyventi su šia liga ir išmokti ją kontroliuoti. Nepraraskit vilties. Pats labai gerai žinau tą jausmą, kai tiesiog nusvyra rankos, tačiau reikia nenustoti kovoti. Stenkitės įžvelgti džiaugsmą paprastuose, mažuose dalykuose“, – šypsosi vyras.

Lino nuomone, tokia organizacija, kurioje sutinki savo likimo brolių ir seserų, žmonėms, kurie galbūt neturi kam pasiguosti, yra tikra Dievo dovana. „Tu žinai, kad kažkur yra žmonės su tokia liga, kaip tavo, tačiau to, kas „sumagnetintų“ juos iki šiol nebuvo. Tai labai didžiulis žingsnis į priekį“, – sako vyras.

Tačiau svarbiausia, jis pataria nekartoti jo paties klaidos. Jokiu būdu nereikia delsti ir apgaudinėti savęs, kad viskas bus gerai ir tai praeis. Jaučiant pastovų galvos skausmą reikėtų iš karto kreiptis į gydytojus.

Plačiau apie akromegalijos simptomus rasite čia.

Tikimės, kad Lino istorija paskatins jaučiančius bent panašius simptomus nedelsti ir nedvejoti, o kreiptis į medicinos įstaigą. Ankstyva diagnostika yra geriausias ginklas užkirsti retai ir klastingai ligai kelią.

Lino ligos istoriją aprašė Delfi.lt. Ją galite skaityti čia.

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *