Reta liga sergantieji Nacionalinei akromegalijos dienai sukūrė spektaklį

Dienraštis „Lietuvos rytas” rašė, kad sunkia, visą gyvenimą trunkančia liga sergantys žmonės Lietuvoje pirmą kartą minėjo Nacionalinę akromegalijos dieną su liga galynėdamiesi „Išgyvenimo teatre“, – pagal savo prarašytas gyvenimo istorijas kūrė spektaklį, kurį vaidino Kauno dramos teatro aktoriai.

„Sergantiems labai svarbu susipažinti ir užmegzti ryšį su kitais sergančiaisiais. Tai padeda gyventi, palaikyti vienas kitą“, – teigia asociacijos „Aušvis“(dabar LHPA), vienijančios, sergančiuosius hipofizės ligomis bei pasveikusius, jų šeimų narius ir rėmėjus, pirmininkė Danutė Puchova.

Šių paskatų vedini ir vadovaujami režisierės Aušros Žukaitės–Kupčiūnienės ligoniai kartu su Kauno dramos teatro aktoriais Ridu Žirguliu ir Ugne Žirgule bei apšvietėju Tadu Geniu tris dienas kūrė spektaklį, kurį jie pavadino „Išgyvenimų teatru“. Pirmąją dieną projekte dalyvaujantys akromegalija sergantys žmonės rašė istoriją apie kokį nors juos stipriai paveikusį įvykį.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/sveikata/ligos-ir-gydymas/2018/06/18/news/reta-liga-sergantieji-nacionalinei-akromegalijos-dienai-sukure-spektakli-6669122/

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *