Sergantiems akromegalija – naujos galimybės

2012-ųjų birželio mėnesį atsivėrė naujos galimybės sergantiems akromegalija. Tuometinis Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys patvirtino akromegalijos  ambulatorinio gydymo kompensuojamaisiais vaistais aprašą. Naujasis teisės aktas sudaro sąlygas akromegalija sergantiems pacientams gauti kokybiškesnes sveikatos paslaugas, paprasčiau apsirūpinti reikiamais vaistais

Akromegalija − kaulų ir audinių nenormalus augimas, kurį sukelia pernelyg gausi augimo hormono sekrecija iš hipofizės. Akromegalijos ambulatorinio gydymo somatostatino analogais, kompensuojamais iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų tvarkos aprašas nustato akromegalijos, remiantis naujausia Tarptautine statistine ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikacija, diagnozavimo, ambulatorinio gydymo kompensuojamaisiais vaistais, gydymo efektyvumo vertinimo ir stebėjimo tvarką. Be to, naujasis teisės aktas sudaro juridinį pagrindą dabar centralizuotai įgyjamus somatostatinų analogus įtraukti į Ligų ir kompensuojamų vaistinių preparatų joms gydyti sąrašą.

Patvirtinus naują metodiką Kompensuojamųjų vaistų komisija pritarė vaistų, reikalingų žmonėms sergantiems akromegalija bei kitomis neuroendokrinėmis ligomis, kompensavimui. Iki šiol vaistus šioms ligoms gydyti Valstybinė ligonių kasa pirkdavo centralizuotai ir juos paskirstydavo ligoninėms. Pacientai turėdavo atvykti į gydymo įstaigas ir ten susileisti vaistus. Tai nebuvo patogu sergantiesiems, mažino paslaugų prieinamumą.

Dabar šia liga sergantiems žmonėms, kaip ir kitiems pacientams, gydytojai išrašo kompensuojamųjų vaistų pase receptą. O pacientas jam patogiu laiku, net neišvykdamas iš savo gyvenamosios vietos, gali vaistinėje įsigyti somatostatino analogus.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *