Susipažinkite su Maurice`u Tillet – žmogumi, kuris galėjo įkvėpti Šreko išvaizdą

Animacinį Šreko personažą galėjo įkvėpti realus žmogus, vadintas „Prancūzų angelu“.Šio Rusijoje prancūzų tėvų šeimoje gimusio vaiko tikrasis vardas ir pavardė buvo Maurice`as Tillet. Teigiama, kad 1903 metais gimusį Maurice`ą dėl šviesių plaukų ir angeliško veido vaikystės draugai praminė „angelu“.

Kūdikis buvo visiškai sveikas ir niekuo nesiskyrė nuo kitų vaikų. Vaikystėje jis siekė tapti aktoriumi ir buvo labai protingas – vaikinas mokėjo 14 kalbų ir turėjo talentą prozai. Tačiau sulaukus 20 metų, Maurice`ui pasireiškė akromegalija.

Tai yra reta endokrininė liga, kuria susergama tuomet, kai hipofizė pradeda gaminti per daug augimo hormono. Paprastai šią ligą sukelia hipofizės auglys, o jos pasekmė – nekontroliuojamai ir pašėlusiai augantys kaulai, liežuvis, netelpantis burnoje, grubėjantys veido bruožai, didelėjanti nosis, lūpos,atsikišantis apatinis žandikaulis.

Žodis „akromegalija“ yra kilęs iš graikų kalbos ir pažodžiui reiškia „dideles galūnes“. Plačiau apie akromegaliją skaitykite čia.

Kadangi ši liga progresuoja itin lėtai, ankstyvosiose stadijose ją sunku diagnozuoti ir ji gali metų metais likti nepastebėta. Maurice`o atveju taip ir įvyko: liga jo kūną, ir ypač veidą, bjaurojo labai pamažu. Neapsikentęs nuolatinių žvilgsnių ir patyčių, Maurice`as iš Rusijos pabėgo į Prancūziją.

Amerikoje Maurice`as Maurice`as, sėkmingai įveikdavo visus varžovus – pasiekti pergales jam padėdavo firminis jo veiksmas, vadinamas „Meškos apkabinimu“. 1944 metų rugpjūčio 1 dieną M. Tillet per Amerikos imtynių asociacijos pasaulio čempionatą nugalėjo Steve`ą Casey, pravarde „Crusher“ („Traiškytojas“).

Po dešimties metų, 1954-ųjų balandžio 4-ąją, Maurice`as mirė pirma laiko, sulaukęs 51 metų. Gyvenime jis buvo diskretiškas ir atsiskyręs žmogus. Jau gulėdamas mirties patale jis davė leidimą padaryti jo veido kaukę. Viena tokia „mirties kaukė“ šiuo metu saugoma JAV sunkiosios atletikos Šlovės muziejuje, kuris įsikūręs Jorko Barbello pastate Pensilvanijos Jorko mieste.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *