Mokomės: kaip pagerinti bendradarbiavimą tarp gydytojų ir pacientų?

2018 m. spalio 27 d. Sigrida Kavaliauskaitė kartu su Danute Puchova-Ledniove gilino žinias projektų rengimo srityje, o kitą dieną, jau keturiese, prisijungus Robertui Knispeliui ir Marytei Kavaliauskienei visi kartu dalyvavo mokymuose „Kaip pagerinti bendradarbiavimą tarp gydytoju ir pacientu?“

Tai pirmoji mokymų ciklo, kurį rengia POLA dalis, skirta padėti suprasti sveikatos apsaugos sistemą.

Renginio pradžioje POLA prezidentas Šarūnas Narbutas papasakojo, kodėl pasirinktas toks renginio formatas, kai kartu kalbasi, diskutuoja ir mokosi gydytojai, kiti sveikatos priežiūros specialistai ir pacientai. Š. Narbutas apžvelgė, kokių pokyčių laukia pacientai 2019 m. Po jo kalbėjo Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) valdybos narys Aurimas Pečkauskas, dėmesį atkreipdamas į tai, kokių pokyčių laukia gydytojai 2019 m.

Po šių pasisakymų vyko visiems gerai žinomos žurnalistės Ritos Miliūtės moderuojama diskusija apie tai, kaip ir kada atsiranda konfliktai sveikatos priežiūros sistemoje, buvo bandoma atsakyti į klausimą  ar visada kalti (ne)pagrįsti lūkesčiai ir kaip visgi pagerinti pacientų ir gydytojų bendradarbiavimą.

Diskusijoje dalyvavo Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius, Vilniaus Centro Poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras, Valstybinės ligonių kasos vadovas Viačeslavas Zaksas, POLA viceprezidentas Gediminas Žižys ir kt.

Po pietų pacientai buvo kviečiami pasigilinti į tai, kokios yra pacientų teisės Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje, o JGA valdybos narė, šeimos gydytoja Emilija Trumpaitė patarė kaip susikalbėti su gydytoju ir gauti atsakymus.

Tuo tarpu kitoje salėje sveikatos priežiūros specialistai kartu su POLA prezidentu Šarūnu Narbutu diskutavo apie gydytojų teises ir pareigas Lietuvoje bei klausėsi POLA direktoriaus Virginijaus Šaulio įžvalgų apie tai, kokio gydytojo nori pacientai.

Mokymų pabaigoje visų laukė bendros, gydytojų ir pacientų praktinės dirbtuvės.

 

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *