LHPA dalyvavo Pola komandos visuotiniame susitikime

2022 09 17 POLA bendruomenę – onkologinių pacientų asociacijų atstovus bei savanorius (tarp jų dalyvavo LHPA Prezidentė su valdybos nariais) iš visos Lietuvos subūrė Vilkaviškio rajone, Bartninkuose. Čia vyko kasmetinis POLA komandos susibūrimas – diskusija apie sveikatos priežiūros sistemos aktualijas bei med. psichologės, psichoterapeutės dr. Jolanta Zilinskiene mokymai apie savanorystės kasdienybę, savanorių emocinę sveikatą. Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė garbūs svečiai – sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Renginio pradžioje dalyvius pasveikino POLA prezidentas Gediminas Žižys ir direktorė Neringa Čiakienė

Renginio metu drauge su sveikatos apsaugos ministru ieškojome sprendimų pacientams aktualiausioms problemoms, dalyviai išsakė savo patirtį bei kitų pacientų sunkumus, su kuriais jie susiduria eidami onkologinės ligos keliu. Kaip pažymėjo pacientų draugijų atstovai, padėtį labiausiai apsunkina ilgos laukimo eilės vizitui pas gydytoją, pasitaikantis medicinos įstaigų personalo atsainus požiūris į pacientą, empatijos, atjautos trūkumas, nesusikalbėjimas. Ministras, dėkodamas už pasitikėjimą ir pasidalintą patirtį, pažymėjo, kad svarbu nepamiršti, jog sveikatos sistemą gerinant turi stengtis visos jos grandys – tiek medikai, pacientai, tiek sveikatos politikai. POLA prezidentas G. Žižys atkreipė dėmesį, jog labai svarbu į teisės aktų, gerinančių sveikatos sistemą, rengimą būtų įtraukti ir pacientai, kad būtų sukurti mechanizmai, užtikrinantys pacientų organizacijų dalyvavimą teisėkūroje, kad neliktų vietos nesusikalbėjimui.

Vėliau renginio bendradarbystės erdvėje vyko psichologės psichoterapeutės J. Žilinskienės mokymai apie komunikaciją su pacientais ir savanorių motyvaciją ilgalaikėje perspektyvoje. Dalyviai išgirdo daug naudingų patarimų savanorystės kasdienybei, kaip išlaikyti ribas bendraujant su pacientais, kaip tinkamai savanorystėje pasirūpinti savo emocine sveikata, išlaikyti emocinę higieną, planuoti darbo ir poilsio laiką, siekiant išvengti perdegimo.

Daugiau užfiksuotų akimirkų rasite FB ir IN socialiniuose tinkluose.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *