TV ekrane apie retą ligą – akromegaliją

Vasario 28-oji – tarptautinė retų ligų diena. Nors šios ligos yra retos, gali būti labai pavojingos, o ypač tada, kai nėra diagnozuojamos laiku.  TV3 Laidoje „Sveikata.lt“ kalbėta apie vieną iš retų ligų – akromegaliją. Laidoje pristatyti  pirmieji ligos požymiai ir kaip ją gydyti.

Viena iš retų ligų – akromegalija. Pasireiškianti tuomet, kai dėl tam tikroje vietoje (dažniausiai hipofizėje, rečiau kasoje ar plaučiuose) esančio auglio organizmas pradeda sparčiai gaminti augimo hormonus. Liga dažniausiai susergama esant jau suaugusiame amžiuje. Deja, bet pirmi požymiai labai bendri – nuovargis, mieguistumas, padidėjęs prakaitavimas, sąnarių skausmai. Tokius simptomus galima pritaikyti daugeliui ligų. Todėl gydytojai endokrinologai pataria atkreipti dėmesį į organizmo pokyčius. Dažniausiai keičiasi veido bruožai, pėdų bei plaštakų forma.

Danutė Puchova- Ledniovė reportaže pasakoja, kad sergantys šia liga teigia, jog baisiausia yra ne auglys galvoje, bet veido atspindys veidrodyje. Pasikeitusią išvaizdą pastebi ne tik patys, bet ir aplinkiniai, todėl kartais stipriai pakitęs veidas gali būti gąsdinantis. Tuomet pacientai dažnai susiduria su neigiamu visuomenės požiūriu.

LSMU Kauno klinikų gydytojas endokrinologas Robertas Knispelis džiaugiasi, kad medicinos mokslas sparčiai keičiasi ir atsiranda vis daugiau progresyvių vaistinių preparatų, galinčių pagelbėti įvairiomis ligomis sergantiems pacientams.

Akromegalija yra ta liga, kurios negydant ne tik trumpėja gyvenimo trukmė, bet taip pat kenčia pilnavertis, sveikas gyvenimas. Greta papildomų sveikatos sutrikimų, tokių kaip greičiau susidėvėję sąnariai, cukrinis diabetas ir pan., pacientai susiduria su rimtomis psichologinėmis problemomis. Dėl pakitusios išvaizdos pasikeičia žmogaus savivertė, savęs suvokimas.


Laidos įrašą kviečiame žiūrėkite čia – https://play.tv3.lt/sveikatalt-11407243

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *