Aukštaūgio Vladimiro istorija

„Koks jūsų ūgis? Ar žaidžiate krepšinį?“ – tokių klausimų dažniausiai sulaukia kaunietis Vladimiras Pulkaninas. „Manęs toks dėmesys neerzina, ir visą laiką atsakau. Pasakau savo ūgį, o krepšinį žaisdavau anksčiau. Dabar jau ne“, – sako 39 metų vyras, Akromegalija ir kitomis hipofizės ligomis sergančiuosius vienijančios Asociacijos narys Vladimiras, kurio istoriją aprašė naujienų portalas 15min.lt.

Vladimiro ūgis – 220 cm, o tokį ūgį jis pasiekė dėl retos ir sunkios ligos – akromegalijos. Ši liga yra įtraukta į retų ligų sąrašą. Tačiau dabar vyras jau džiaugiasi gerokai kokybiškesniu gyvenimu, mat liga – pasitraukė, nors kai kurios jos pasekmės – liko.

Vladimiras augo vaikų namuose. Kaip prisimena pats, maždaug nuo 12 metų jam prasidėjo stiprūs pasikartojantys galvos skausmai. „Tais laikais dar nebuvo nustatyta liga, bet man buvo nežmoniški galvos skausmai. Gyvenau vaikų namuose, niekam tai labai nerūpėjo“, – pasakojo Vladimiras.

15min.lt rašoma, jog maždaug nuo trylikos metų jis ėmė sparčiai augti. Kaip sako pats – ne dienomis, o valandomis. Pirmą kartą į gydymo įstaigą – Kauno klinikas – papuolė būdamas 19 metų. Medikams atlikus tyrimus, galvoje buvo rastas auglys. Kai Vladimirui buvo nustatyta akromegalija, gydymo parinkimas buvo iššūkis ir medikams. Visų pirma, todėl, kad ji reta.

Kauno medikai Vladimirą du kartus operavo, po to jam buvo skirtas gydymas spinduline terapija, dar vėliau – vaistais. Laikas, kai joks gydymas nepadėjo, Vladimirui buvo itin sunkus: jis nežinojo, ar apskritai galės pasveikti, o nuo galvos skausmų ėmė prastai matyti: „Būdavo, kad iš pusės metro atstumo matydavau tik žmogaus kontūrą.“

Galiausiai ligoniui buvo skirti brangūs leidžiamieji vaistai. „Tie vaistai turėjo panaikinti auglio funkcionavimą. Taip mane gydė maždaug dvejus metus, viena ampulė – per mėnesį. Dabar liga pasitraukė. Tų vaistų esmė – auglys galvoje susitraukia, tampa kaip sudžiuvusi slyva ir tada jį užtenka tiesiog išimti. Kaip nuo medžio uogą“, – juokavo kaunietis.

Dabar kaunietis džiaugiasi ir tuo, jog turi darbą ir yra iš dalies darbingas. Kauno prekybos miestelyje „Urmas“ esančiame centriniame Kauno turguje vyras prekiauja konservais. Vladimiras džiaugiasi: „Dabar aš galiu gyventi, nors pasekmės ir liko. Bet jau nėra to parazito galvoje.“

Vladimiro istoriją skaitykite: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/sveikata/del-retos-ligos-ispudinga-ugi-pasiekes-kaunietis-buvau-kaip-bandomasis-triusis-1028-1119804?copied

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *